Як фахівці роблять оцінку колекційних монет?

Нас іноді не просто дивують, а бентежать до глибини душі ціни на різні монети. І це ми навіть не про старовинні говоримо. От наприклад, пропонує SkupkaMonet оцінка онлайн, каталог та продаж монет з золота, срібла, платини і паладію. Заходимо на сайт і бачимо абсолютно звичайні українські гроші, за які просять зовсім вже незвичайні суми. Давайте розбиратися, чому так трапляється.

Трохи нижче ми детально розглянемо фактори, які впливають на колекційну цінність тієї чи іншої монети, а з нею і на її вартість.

1. Перед усім це рідкісність монети

Щодо старовинних монет все зрозуміло. Їх залишилося дуже мало. Знайти нові лоти на всіх бажаючих неймовірно важко. Тож стало великий попит і дуже маленька пропозиція формують космічні ціни на такі монети.

Інша справа — сучасні монети. Що в них рідкісного, запитаєте ви? А от що:

  • Іноді тираж буває зовсім обмеженим.
  • Трапляється випадковий брак. Наприклад, зображення на аверсі та реверсі повернуті відносно один одного на 90 або 180 градусів.
  • Особливості обладнання. Наприклад, коли Україна тільки почала карбувати власні гроші, виробництво не мало обладнання для нанесення зображення на гурт. Він був гладенький.
  • Експерименти з дизайном. Саме так з’явились монети з нестандартним числом ягідок на гроні, товщим чи тоншим тризубом, хвостиками у цифрах року випуску тощо.

Через обмежений тираж спеціалісти навперебій закликають: “купимо монети”. І дають гарну ціну, до речі.

2. Те, як монета збереглася

Стосовно цього хочу порадити от що. Ювілейні монети продаються в спеціальних капсулах. Не відкривайте і не торкайтеся їх руками. Так ви збережете ідеальний стан і цінність лотів.

Щодо грошей, що були в обігу, звичайно їхній вигляд не буде новим. Але чим він кращий, тім монета цінніша.

3. Популярність серед колекціонерів

Тут справа в особистих уподобаннях. Але іноді виникає мода на ту чи іншу монету, і пояснити це раціонально неможливо.Залишається лише відстежувати тренди.

4. Матеріал, з якого зроблена монета

Звичайно, дорогоцінні метали будуть дорожчими, якщо всі інші фактори рівнозначні.

5. Територія, де ви намагаєтеся купити чи продати монету

Цей товар не є життєво необхідним. Тому в країнах з низьким економічним рівнем такі речі вартують менше.

Якщо у вас не просто цікавість, SkupkaMonet стане надійним партнером. Тут куплять монети за реальними цінами, в тому числі дистанційно. Переходьте за посиланням, аби отримати якомога більше корисної інформації.Регионы

Черниговская , Сумская
050 305 66 65 / 050 309 70 72
Днепропетровская , Луганская
066 751 49 22
Одесская , Полтавская
050 309 70 21
Николаевская , Донецкая
050 308 11 04
Запорожская, Житомирская
050 309 70 50
Херсонская , Хмельницкая
050 309 70 22
Черкасская , Винницкая
050 309 70 71
Киевская , Кировоградская
050 309 70 79
Харьковская
050 487 48 74